Torsdag 17. oktober fra kl. 10.00 til 15.00 har vi åpen dag på Larvik bibliotek om forslag til kommunedelplan for naturmangfold.
Planen skal fungere som et verktøy for bedre å kunne ivareta det biologiske mangfoldet i kommunale planer og enkeltsaker.
Hvis du har spørsmål til arbeidet med planen eller synspunkter du vil dele med oss, så er vi tilgjengelige på Larvik bibliotek torsdag 17. oktober fra kl. 10.00 til 15.00.
Du finner oss i studiesonen på biblioteket – eventuelt kan du spørre de ansatte på biblioteket, så viser de vei.
Frist for å sende høringsuttalelse til planen er søndag 3. november. Planen skal behandles endelig i november og desember 2024.
Hva er kommunedelplan for naturmangfold?
Planen skal fungere som et verktøy for bedre å kunne ivareta det biologiske mangfoldet i kommunale planer og enkeltsaker.
Planen vil være en sammenstilling av eksisterende natur- og arts kartlegginger, samt et handlingsprogram som fastsetter hvilke nye kartlegginger som bør gjennomføres.
I tillegg vil planen gi føringer for hvilke naturområder som er så viktige at de ikke skal utbygges.
Planen vil gi et kunnskapsløft om naturen og artsmangfoldet Larvik kommune har.
