Larvik kommune utvider Lillevik renseanlegg med nye rensetrinn. Grunnarbeidene starter nå, noe som vil merkes på trafikken i området – særlig langs Holmejordetveien
Grunnarbeidene er første steg i utvidelsen av renseanlegget. I februar startet entreprenøren med trefelling, før de går i gang med forberedelser til sprenging og sikring av tomta.
Hva skal gjøres?
Det skal utføres, i hovedsak, grunnarbeider i form av spuntarbeider, sprengning- og sikringsarbeider, masseutskiftning, opparbeidelse av rigg og anleggsområder med veier samt utlegging av masser og mager betong i bunn av byggegroper og rivningsarbeider.
Grunnarbeidene har et omfang på ca.10.400 m². Det skal tas ut totalt ca.52.000 m³ med masser som skal transporteres ut av anlegg og det skal tilføres ca.1.200 m³ nye masser.
Slik påvirkes trafikken
Arbeidet vil føre til mye tungtrafikk ut av området og kommer til å belaste Holmejordetveien. Veien ut av området, med avkjøring til REMA1000 butikken og rundkjøringen på 301, blir veldig belastet i anleggsperioden. Det er viktig at de som bruker friområdene og stranda er klar over stor aktivitet.
Vi forsøker å holde offentlig parkering og tilgangen til friområdene åpen så mye som mulig, særlig i helger og i fellesferien.
Fremdrift
Arbeidene starter i mars 2026 og er planlagt ferdigstilt i løpet av desember 2026
Entreprenør: Arne Olav Lund AS
Byggeledelse: Rambøll AS