Denne uka har vi tatt nye badevannsprøver ved hele 30 badeplasser i kommunen. Alle prøvene viser god vannkvalitet.

Se lista over de 30 badeplassene under!
I Larvik er det gjennomgående god kvalitet på badevannet i hele kommunen.
Badevannsprøvene ble tatt mandag 14. juli. Det tar noen dager å analysere prøvene.


En ekstra pumpe på Tollerodden
Denne uka ble Krabbedammen tømt og fylt på grunn av vedlikehold.
For å øke inntaket av vann har Kommunalteknikk satt inn en ekstra pumpe for å øke vannsirkulasjonen.
Deler av Krabbedammen er derfor avstengt med bånd inntil videre, og det settes opp informasjonsskilt i området.
Blågrønnalger observert i Åsrumvannet
Tidligere denne uka ble det observert blågrønnalger (cyanobakterier) i Åsrumvannet.
Ved synlig oppblomstring av alger fraråder vi å bade eller gjøre andre aktiviteter som gjør at du får kontakt med vannet. Hunder bør heller ikke bade eller drikke vannet. Det står informasjonsskilt om dette på stedet.
Fraråder å bade etter kraftig regn
Etter kraftig regn kan badevannskvaliteten svekkes ved de fleste badesteder fordi tarmbakterier og annet avfall fra avløpssystemer kommer ut i badevannet.
Som en generell regel fraråder vi å bade i omtrent ett døgn etter kraftig regn. I Larvik er spesielt badeplasser ved indre havn utsatt etter nedbør.
Hvis du likevel har badet, kan det være lurt å ta en dusj.

Her tar vi badevannsprøver
- Torpevannet
- Blokkebukta
- Langholt
- Omlidstranda
- Oddane Sand
- Omrestranda
- Anvikstranda
- Lydhusstranda
- Stretere
- Verftstranda
- Corntin
- Jordebukta
- Batteristranda
- Indre Havn ved stupetårn
- Tollerodden
- Tollerodden, innløp
- Tollerodden, utløp
- Smiestranda
- Sukkersletta
- Rekkeviksbukta
- Gon
- Huestranda
- Bjønnesstranda
- Ula camping, øst
- Kjerringvik nord
- Kjerringvik sør
- Meløstranda i Årsumvannet
- HusvannHerlandselva
- Daleelva