Påminnelse til landbruksnæringen: Meld fra om mulig produksjonssvikt!

Innhold

Driver du med plante- eller honningproduksjon i Larvik? Da er det viktig at du er klar over meldeplikten ved mulig produksjonssvikt for å kunne ha rett på eventuelt tilskudd.

Vi minner om at det er et vilkår for å motta tilskudd ved produksjonssvikt at du som produsent har sendt inn melding til kommunen. Meldingen skal sendes inn så snart skaden har oppstått eller vil kunne oppstå.

Dette er viktig  for at kommunen skal kunne behandle eventuelle senere søknader om tilskudd.

Slik melder du fra om produksjonssvikt

Melding om mulig produksjonssvikt skal sendes inn elektronisk via Altinn.

Meld skade til Altinn her
  • Dersom skaden omfatter flere ulike vekstgrupper, må du sende inn en egen melding for hver av vekstgruppene.
  • I meldingen skal du beskrive de klimatiske skadene som har påvirket avlingen eller honningproduksjonen.
  • Husk å laste opp bilder eller annen relevant dokumentasjon som underbygger meldingen din.

Kommunen vil ta kontakt dersom det er behov for ytterligere kontroll i forbindelse med meldingen.

Merk at melding om mulig produksjonssvikt IKKE er det samme som en søknad om tilskudd. Søknad om tilskudd ved produksjonssvikt er et eget skjema med frist 31. oktober. 

Ønsker du mer informasjon?

Du finner utfyllende informasjon på Landbruksdirektoratets nettsider:

Vi oppfordrer alle berørte produsenter til å sette seg inn i regelverket og melde fra om eventuell produksjonssvikt i tide. Dette er viktig for å sikre dine rettigheter til eventuell kompensasjon.

Til toppen