Kommunalsjef for Samfunn og miljø, Ane Marie Rydland (39), har valgt å slutte i stillingen sin.
Rydland informerte kommunedirektør Marit Kobro om avgjørelsen sin i helga. Mandag ettermiddag fikk også virksomhetslederne beskjed.
– Jeg har hatt en interessant og lærerik tid i Larvik kommune. Arbeidsoppgavene har vært mange, og tempoet høyt, som jeg i utgangspunktet trives godt med. Samtidig har jeg kjent på at den totale arbeidsbelastningen har vært mer krevende enn antatt, og har derfor landet på at dette er til det beste for meg og familien, sier Rydland.
Hun begynte å jobbe i Larvik kommune i august i fjor, i første omgang innleid fra firmaet HRP for å drifte tjenesteområdet som på daværende tidspunkt het Verdiskaping og stedsutvikling. 10. desember ble Rydland presentert som kommunalsjef for det nyopprettede tjenesteområdet Samfunn og miljø.
Snaue fem måneder senere velger hun nå å tre til side.
– Ane har ledet et stort tjenesteområde i en krevende omstilling, vist sterk arbeidsmoral og god forståelse for at vi er en politisk styrt organisasjon. Når hun gir uttrykk for at den samlede belastningen er blitt for tøff, er det en avgjørelse jeg har respekt for, sier kommunedirektør Marit Kobro.
Kommunedirektøren vil snarlig komme tilbake med en midlertidig løsning for tjenesteområdet.