Hvem gjør hva i barnehageadministrasjonen?

Innhold

Oversikt over kontaktinformasjon og oppgaver til ansatte i barnehageadministrasjonen.

Virksomhetsleder/eier kommunale barnehager

Anja Sterner, telefon 91316049, anja.sterner@larvik.kommune.no

Virksomhetsrådgiver barnehage

Wenche Marie Alkemark, telefon 91332012, wenche.marie.alkemark@larvik.kommune.no

Utviklings- og koordineringsoppgaver

Barnehagemyndighet

Anne Eidsgaard Hatlo, telefon 98231755, anne.eidsgaard.hatlo@larvik.kommune.no

  • Tilsyn og veiledning - kommunale og private barnehager
  • Godkjenning av kommunale og private barnehager
  • Søknader om dispensasjoner
  • Kontaktperson Statsforvalteren
  • Kontaktperson private barnehager
  • Kontaktperson foreldreklager
  • Ansvar for felles styrermøter
  • Årsmeldinger

Faglig rådgiver - barn med særskilte behov

Lene Vadem, telefon 98231049, lene.vadem@larvik.kommune.no

  • Tilsyn og veiledning - kommunale og private barnehager
  • Utviklings- og koordineringsoppgaver
  • Vedtaksmyndighet
  • Oppfølging av økonomi
  • Tildeling av ressurser

Språkpedagog

Gro Svolsbru, telefon 40553733, gro.svolsbru@larvik.kommune.no

  • Veiledning: legge til rette for å styrke den norskspråklige utviklingen for minoritetsspråklige barn.
  • Faglig ansvarlig for tospråklige assistenter
  • Koordinator for barnehage i språkkommuneprosjektet
  • Prosjektansvarlig for prosjektet økt barnehagedeltakelse for minoritetsspråklige barn
  • Ansvar for lokalt nettverk kompetanseheving

Prosjektmedarbeider, Økt barnehagedeltakelse blant minoritetsspråklige barn

Elisabeth Hellerdal, telefon 98231998, elisabeth.hellerdal@larvik.kommune.no

Fagstøtte Oppvekst og Kvalifisering

Rådgiver Mona Lisbeth Haug, telefon 98231957, mona.lisbeth.haug@larvik.kommune.no

  • Systemansvarlig for Visma Flyt Barnehage
  • Ansvarlig for samordnet opptak
  • Ansvar for oppfølging av foreldrebetaling
  • Redusert betaling i barnehage – vedtak og innhenting av dokumentasjon.
  • Svarer på spørsmål ang. vedtak om redusert foreldrebetaling
  • Ansvar for fakturering av kommunale barnehager
  • Svarer på spørsmål ang. faktura i kommunale barnehager
  • Ansvar for kontantstøtterapporterting
  • Årsmeldinger
  • Skriver vedtak tilskudd til private barnehager
  • Refusjoner private barnehager

Sekretær

Ebba Cecilie Verdu, telefon 91762449, ebba.cecilie.verdu@larvik.kommune.no

  • Attestering inngående fakturaer for kommunale barnehager

Rådgivere økonomi Oppvekst og kvalifisering

  • Veilede avdelingsledere om økonomi
  • Beregne tilskudd til private barnehager
  • Refusjoner private barnehager

 Kommunale barnehager: Mari Sørensen, telefon 41216544, mari.sorensen@larvik.kommune.no

 Private barnehager:

Til toppen