Program for barn og ungdom 2017

Kulturnatt har et variert og spennende program spesielt rettet mot et ungt publikum! Nedenfor kommer en liste over programmet som er spesielt beregnet for barn og ungdom.

Fabrikken Ungdomshus

Kongegata 1

  • 17.00 - 23.00 Åpen café med servering av taco 
  • 17.00 Kunstutstilling og møte med kunstner Elias Nyegaard Michelsen 
  • 17.00 - 20.00 Åpent gamingrom 
  • 20.00 Konsert: ARY 
  • 21.00 Disco med DJ 

Fritzøe Brygge, butikklokalet ved kaféen

Stavernsveien 1

  • 12.00 - 18.00 Utstilling: Veldre kulturbarnehage 

Herregården

Herregårdsbakken

  • 12.00 Lefsebakst i Herregårdskafeen 
  • 13.00 Eventyrstund ved museumspedag og Marianne Sørensen 
  • 13.30 Sangleker ved Elise Kaupang fra Larvik kulturskole 
  • 14.30 Skumle historier 
  • 17.00 - 20.00 Kveldsvandringer (ny vandring hvert 20. minutt) 

Larvik kirke

Colin Archers gate 10

  • 19.00 Konsert: Kulturskolen 

Larvik Museum, Verksgården

Nedre Fritzøegate 2

  • 12.00 - 16.00 Skattejakt, lag din egen grevekrone og bygg Larvik i lego 

Larvik Skatehall

Ryes gate 28

  • 12.00 Hallen åpner, påmelding contester i kiosken fram til kl. 19.00 
  • 12.00 - 15.00 Fri rulling for alle på 2 og 4 hjul 
  • 15.00 Hall orientering med quiz for de yngste 
  • 16.00 Hall race for kidz 
  • 17.00 Skateboard, sikk sakk og rail 
  • 18.00 Premieutdeling 
  • 18.00-20.00 Fri rulling, kun skateboard i stor hall 
  • 20.00 Skatecontester Surprise (WITP style) 
  • 21.30 Best trick (1000 kroner i premie) 
  • 22.00 Premieutdeling 
  • 22.00 - 24.00 Fri rulling for alle 

Sliperiet, Pressverksalen

Hammergata 15 

  • 12.00 "Magisk åpning" for hele familien 

Sliperiet, Aula

Hammergata 15 

  • 12.30 - 15.00 Tegneverksted, Linda Oloey Johannessen 
  • 12.30 - 15.00 Trommeverksted, Oupa Mapela 
  • 12.30 - 15.00 Spinn Sirkusskole, Leon Jungreuthmayer (BU) 
  • 12.30 - 15.00 Utstilling: Kulturskolens elever 

Sliperiet, Kreativsal

Hammergata 15 

  • 13.00 Teater: Ib i Svartaste Granskauen (Igor Dunderovic) 

Sliperiet, Studio Nille

Hammergata 15 

  • 10.00 - 15.00 Kostyme- og kulisseverksted 

Teaterhuset Munken

Storgata 20

  • 12.00 - 24.00 Teaterkafeen er åpen 
  • 12.00 Tegneverksted for barn 
  • 13.00 - 15.00 Ansiktsmaling og utkledning 
  • 13.00 Teaterkurs for barn fra 5 - 12 år 
  • 14.30 Film fra årets oppsetning Hakkebakkeskogen 
  • 16.00 Skuespirene viser scene fra Matilda i storsalen 
  • 17.30 - 18.30 Ungdomsgruppa viser tema fra Rødhette og Ulven i storsalen 

Tollerodden

  • 17.00 Konsert: Elever fra Kulturskolen 

www.kulturnatt.org